Menopoz Döneminde ateş Basması İçin Bitkisel Çay

selimapca 09 Kasım 2012 0

Menopoz döneminde Hangi Bitkiler Faydalıdır

Kadınlarda ilerleyen yaşlarda görülen menopoz yaşlanma belirtisi değildir. Sadece vücutta azalan hormonların kadınlar üzerindeki etkileridir.

Hayıt otu: Menopoz döneminde kadınların sabah ve akşamları olmak üzere günde iki kere içmeleri önerilir.

Soya: Doğal östrojen (kadınlık hormonu) içerir. Haftada birkaç yenmesi menopoz dönemindeki sıkıntılara çare olabilir.

Adaçayı: Günde 2 bardak adaçayı içebilirsiniz. Ama uyarıcı etkisi olduğunu gözardı etmeyin. Uyku sorununuz varsa yatmadan önce içmeyin.

Anason: içinde belli oranda doğal östrojen bulunuyor. Menopoz sıkıntılarının yanı sıra uyku bozuklukları, gaz kolit, hazımsızlık şikayetlerine iyi geliyor.

Maydanoz: Menopoz şikayetlerini gidermek için etkili.

Kuru erik: Sadece 2-3 adet yemek vücudun ihtiyacı olan antioksidanları karşılar.

Tatlı patates: Adrenalin salgılayan bezleri güçlendirerek enerji sağlar. Gün aşırı tüketilmelidir.

Şerbetçiotu: Yatıştırıcı etkisi dikkati çekmiş, özellikle kediotu kökü veya passiflora bitkisiyle birlikte uyku sorunlarının giderilmesinde güvenilir bir yatıştırıcı olduğu belirlenmiştir. Ayrıca bu bitki doğal östrojen içerir. Şerbetçiotunun kullanımıyla kadınların menopoz sırasındaki ateş basmalarının azaldığı tespit edilmiştir.

Ateş basmalarından kurtulmak mümkün


Malzemeler:

1 tutam rezene tohumu

1 tutam adaçayı

1 tutam aslanpençesi

1 parça ayva

1 tutam hayıt otu

1 tutan ısırgan otu

1 tutam sarı kantaron

Hazırlanışı: Malzemelerin tümünü karıştırın. Her seferinde taze olarak içmek için 1 su bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı malzeme atıp demleyin. Ardından tülbent yardımıyla süzün. Bu çayı her öğünden sonra 1 bardak için.

2.391 views

Google Arama Sonuçları:

    ibrahim saraçoğlu menapoz ateş basması,menopoz ateşine ne iyi gelir,ahmet maranki menopoz ateş basması,ibrahim saracoglu ates basmasi,menepozda ateş için bitkiçayı,ahmet maranki ates basmasi,ibrahim saraçoğlu menopoz çayı,menepozda nasll bitki cayl icmeli,menapoz neler iyi gelir,menopoz atesine iyi gelen bitkiler

Yorum Yazmak İsteyen »