Mide Bulantısına Neler İyi Gelir ?

Mide Bulantısına  İyi Gelen Bitkiler nelerdir ?

Çoğu zaman psikolojik kökenli olan ve sıkıntıyla birlikte başlayan mide bulantısı bazen de yemekler yüzünden ya da seyahat nedeniyle de olabilir.

* Bu kokular bulantıyı kesmeye yardım eder.Lavanta, nane, limon ve zencefili bir süre koklarsanız mide bulantısından kurtulabilirsiniz.

* Ayrıca nane yağıyla karına masaj yapmak da bulantıya karşı etkili olabilir.

* Zencefil, nane ve limon karışımından bir çay demleyin. Ölçüleri göz kararıyla ayarlayabilirsiniz.

* 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı toz zencefil koyun. 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Taze zencefilden bu çayı içmek isterseniz zencefil köklerini kaynatın ve günde 3-4 bardak için.

* Ihlamur da mide bulantısına iyi gelen bitkilerdendir. Günde birkaç bardak ıhlamur içerseniz bulantıyı kesebilirsiniz.


* Anason da mide bulantısıyla savaşan bitkilerdendir. 1 bardak kaynar suya, 2-4 gram anason  tohumu koyun. Ardından 10 dakika kadar demleyin. Her gün taze olarak hazırlayacağınız bu çaydan 2-3 bardak içebilirsiniz.

* Ebegümeci çayını da demleyip içebilirsiniz. Günlük miktar olarak 5-6 gramı geçmemeye özen gösterin ve 2-3 bardaktan fazlasını içmeyin.

*45 gramoğulotu,30 gramkedi otu kökü karıştırılır. 1 bardak kaynar suya, 5-10 gram konulur ve 10 dakika demlenir. Günde 2-3 bardak içebilirsiniz. Ama yemeklerden önce içmeye özen gösterin.

121 views

Google Arama Sonuçları:

    suna dumankaya mide bulantısı hamileller için,suna dumankaya mide bulantisina ne iyi gelir

Yorum Yazmak İsteyen »